- Podcasty
- Vertikála

Poslechněte si podcast: Odvolaný děkan teologické fakulty podal na Univerzitu Karlovu žalobu. Proč?
Dál se dozvíte, jak praktikuje ramadán potlačovaná menšina Ujgurů v Číně. Nebo to, že se v Liberci chystá festival nazvaný Po životě. Bude o ztrátě blízkých i vyrovnání se s vlastní smrtelností.
Vertikála
Diskuse s hosty z různých oborů, které spojuje duchovní vnímání světa.
Nejnebezpečnějším tvorem je člověk, ne zvíře, shodují se manželé Dungelovi
Manželé Dungelovi se léta vydávají do pralesů jižní Ameriky a sledují život divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Proč si myslí, že máme leccos společného? A jak vnímají mizející přírodu, kterou považují za duchovní a duševní součást člověka?
Začíná národní pouť do Říma
V Římě o víkendu probíhá česká Národní pouť do Říma. Také přiblížíme „čínské dušičky”, protože v pátek 4. dubna proběhne svátek čistoty a jasu, resp. svátek zametání hrobek. A dozvíte se, že v Argentině pokračují protesty proti nedostatečné valorizaci důchodů. Hrubý zásah proti demonstrantům se nevyhnul ani jednomu z protestujících katolických kněží.
Při čtení se cítím svobodná, říká ředitelka kampaně Celé Česko čte dětem
Čtení a literatura jako součást našeho duchovního a osobnostního růstu, tak to je téma debaty se zakladatelkou a ředitelkou kampaně Celé Česko čte dětem Evou Katrušákovou a literárním vědcem Jiřím Trávníčkem z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR.
Poslechněte si debatu o náboženství v devadesátkách
Diskutují diplomat a bývalý kněz Daniel Herman a historik Jaroslav Šebek.
Trump si vybral novou šéfku úřadu pro víru
Úřad pro víru při Bílém domě má novou šéfku Paulu White Cainovou. Floridskou evangelickou kazatelku prezident Donald Trump totiž obdivuje. Tvrdí o ní, že je největší obhájkyní víry, jakou kdy prezident Ameriky měl. Jak je s Trumpem propojena? A jak se na její „evangelium prosprity“ dívají křesťanské církve ve Spojených státech? V další části si povídáme s farmářem, který hospodaří na pozemcích plzeňského biskupství a získal prestižní ocenění Pestrá krajina.
Je historie objektivní, subjektivní, nebo obojí?
Jakou roli hraje vnitřní nastavení těch, kteří historii zkoumají, nebo doba, ve které žijí? Odpovědi nabízí historička Denisa Nečasová a historik umění Ivan Foletti.
Česko schválilo smlouvu s Vatikánem. Proč se poslancům nelíbí?
Také se budeme ptát, proč je pivo postní nápoj. Vydáme se i do Bolívie, kde církev vyjádřila své znepokojení po vraždě tamního ekologa. V neposlední řadě uslyšíte i pozvánku na festival Jeden svět, který nabízí také filmy s náboženskými tématy.
Prokop Brož je nový pomocný biskup královéhradecký. Co jeho práce obnáší?
Bez čeho se diecézní biskup ve svém úřadu neobejde? I na to se zeptáme Prokopa Brože, který je nově druhým pomocným biskupem Královéhradecké diecéze. Zmapujeme uplynulé tři roky pomoci, kterou poskytla Charita ČR uprchlíkům z Ukrajiny a podíváme se na jeden z nejsledovanějších procesů posledních týdnů ve Francii, resp. na útok na baziliku v Nice.
Stát se členem sekty není zdaleka tak složité, jako z ní odejít
Život v sektách, a to i z pohledu dětské duše diskutují dětský psycholog Václav Mertin a religionistka Jitka Schlichtsová.