- Podcasty
- Český rozhlas - Rozhovory

Poslechněte si podcast: Hobby magazín: Běžnou údržbu plastových oken zvládnete sami. Udělejte si také test těsnění
Kvalitní plastová okna dovedou ušetřit spoustu peněz za vytápění. Montáž je jednoduchá a vydrží desítky let. Pokud nezanedbáte jejich údržbu.
Český rozhlas - Rozhovory
Hosté ze všech možných oborů. Rozhovory do hloubky i s lehkostí.
Hobby magazín: Pěstování jabloní a hrušek dá zabrat. Důležité je po sklizni správné skladování, říká pěstitel
Po dědovi získal zpátky pozemky a pustil se do pěstování ovocných stromů, především jablek a hrušek. V Choustníkově Hradišti na Trutnovsku sadaří už přes čtvrtstoletí a pěstuje i netradiční odrůdy jablek, které milují třeba Italové. Pro Petra Teubera z Jaroměře je to ale každodenní práce a celoroční dřina. Jablka musí přebírat, aby nechytla plíseň, ale výsledek stojí za to.
Středočeské příběhy: Mělnická Vrázova vyhlídka má nový kabát. Šedobílá stěna s lavicí nabízí pohled do polabské krajiny
Vrázova vyhlídka nese jméno cestovatele a fotografa Enrique Stanko Vráze (1860–1932). Ten se jako jeden z prvních bělochů dostal do oblastí, které byly do té doby zcela neznámé. Shromáždil obrovské sbírky přírodnin, etnografického materiálu i unikátních fotografií, které věnoval Národnímu a Náprstkovu muzeu v Praze. Napsal řadu cestopisů a pořádal přednášková turné po Spojených státech i své vlasti.
Jak to vidí...: Viktor Daněk, bývalý zpravodaj v Bruselu
Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.
Vinohradská 12: Le Penová odsouzena. Krajní pravice zuří
Překvapivý verdikt. Tvář krajní pravice ve Francii odsouzena za zpronevěru evropských peněz. Zatím nepravomocně. Ale co víc – Marine Le Penová kvůli tomu teď nemůže kandidovat na prezidentku. Téma pro Evu Svobodovou, politoložku se zaměřením na Francii, která působí jako doktorandka na FF UK. Eva je současně editorkou Českého rozhlasu Plus. Ptá se Matěj Skalický.
Hovory: Strachota z Člověka v tísni: Když zaslechnu, že žijeme v nové totalitě, zvedá mě to ze židle
„Mladým lidem vyčítáme, zejména v souvislosti s nějakým výročím, že nevědí, co se v minulosti stalo. Oni to opravdu nevědí, ale může za to jejich školní výuka, o které sami nerozhodují. To mě zlobí,“ říká Karel Strachota, ředitel a mj. zakladatel vzdělávacího programu Jeden svět na školách organizace Člověk v tísni.
Přímá řeč: Jak upozornit na nebezpečí ve škole? Expert na aplikace doporučuje notifikace do mobilních telefonů
Různé výhružky školám už policie od začátku letošního roku počítá ve stovkách. Jde o údaj platný k polovině března. Nejčastěji se v tomto případě jedná o neorganizované jednotlivce. Ministerstvo školství zaslalo počátkem února školám doporučení pro zvýšení bezpečnosti. Jeho součástí je například desatero bezpečné školy.
Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: Vyhoštění běloruské novinářky. Trumpova cla. Odstřel medvědů na Slovensku
Proč se vláda rozhodla zařadit na sankční seznam a vyhostit z Česka běloruskou novinářku, která v této zemi žila 25 let? Jak se američtí republikáni dívají na plán prezidenta Trumpa zavést reciproční cla proti obchodním partnerům USA? A jak podložené je rozhodnutí slovenské vlády povolit odstřel až 350 medvědů?
Buchty: Že je v tanku bordel? To může říct jen někdo, kdo v něm nikdy nebyl
Zuzana a Ivana s bývalým tankistou, vojákem a dělníkem v jedné osobě Borisem probírali, jak ho armáda naučila kázni a že vždy může být hůř, tak bychom si měli vážit toho, co je.
Klub Rádia Junior: Kája, Bambuláček a Bambulinka v Klubu rádia Junior
Jak vypadá Bambulkov a kde loutky Bambuláček a Bambulinka žijí? Jak se připravují na turné? Jak bude vypadat jejich show pro školy a školky? Moderuje Klára Nováková.
Akcent: Reprák, televize… Dobrý zvuk i obraz nemusí stát statisíce, bacha na marketingové chytáky
Saša Michailidis se ptá technologického editora Hospodářských novin Otakara Schöna a šéfredaktora webu Hifimánie Jana Friče. Máte rádi hudbu nebo filmy a seriály. A přemýšlíte, jaký reprák, projektor, TV nebo soundbar si pořídíte, aby byl zážitek ultimátní. A tohle přemýšlení není jednoduché, protože v globálním světě je možné vše: třeba reproduktor za cenu oběda i bytu 2+kk v Praze. Jak se neztratit v technologickém pojmosloví a neskočit na lep marketingovým vějičkám?